Urodził się w 1947 r. w Boguszowie-Gorcach. Ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze utwory literackie (proza, poezja ) publikował
w wewnętrznym piśmie kolegium jezuickiego „Spod Parnasu”. W piśmie tym był również redaktorem graficznym. Debiut poetycki miał w 1999 roku w Wałbrzyskim Informatorze Kulturalnym. Zdobywał nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach poetyckich. Wiersze zamieszcza w pismach ogólnopolskich regionalnych. Znajdują się również w antologiach i zbiorach poezji polsko-czeskiej twórców pogranicza. Uczestnik warsztatów poetyckich „Niebieskie Pióro” i czesko-polskich warsztatów poetyckich w Broumovie – Republika Czeska. Publikuje w Internecie na portalach poetyckich i literackich.

W 2003 roku wydał tom poezji „ Kamuflaże”, współautor i ilustrator „Legend i opowieści boguszowskich” (2008). W 2010 r wydał tom poezji „Źródła pamięci…” Poza twórczością literacką i poetycką od ponad trzydziestu pięciu lat zajmuje się malarstwem (olej, akryl, akwarela, pastel, piórko). Uczestnik 65 krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich i interdyscyplinarnych w kraju i za granicą. Prace prezentował na ponad 70 wystawach indywidualnych i poplenerowych m.in. w Szczecinie, Warszawie, Katowicach, Tarnowskich Górach, Lesznie oraz Czeskiej Republice, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach kultury m.in. w Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Czechach .
. Należy do polsko-czeskiego klubu artystycznego ARS-STUDIO w Mieroszowie, Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział w Szczecinie, Jest również współtwórcą boguszowskiej „Niezależnej Inicjatywy Kulturalnej ( NIK )” i członkiem Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP – CK w Boguszowie-Gorcach. Od lutego do października 2007 roku redaktor działu kultury w czasopiśmie lokalnym „591 Dwutygodnik Regionalny”. Od maja 2008r. Członek zespołu redakcyjnego „Novej Bibuły”. Należał do Ogólnopolskiego policyjnego klubu literackiego „Niebieskie Pióro”,należał do Stowarzyszenia Inteligenji Twórczej w Wałbrzybychu, od 2013 r. członek Stowarzyszenia „WITOLD” Boguszowie-Gorcach, należy do Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych w Wałbrzychu, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Od grudnia 2014 roku należy do Związku Artystów Plastyków. Do grudnia 2015 r. członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury SILESIA TAK ART. W Tychach.
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Boguszowa- Gorc w latach 2006 – 2010.
W listopadzie 2012 roku otrzymał Nagrodę Starosty Powiatu Wałbrzyskiego w uznaniu dla talentu, pasji oraz literackiej i malarskiej twórczości artystycznej . W kwietniu 2013 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej odznakę honorową „Zasłużony dla kultury Polskiej”.